| Dom i Ogród | Posadzka epoksydowa | Śniegołapy | Nowe mieszkania na sprzedaż – Warszawa

Dom i OgródPosadzka epoksydowaŚniegołapy

Nowe mieszkania na sprzedaż – Warszawa

Czy to już koniec szans na MDM? Działający już od ponad dwóch lat program ?Mieszkanie dla młodych? dorobił się wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zarówno dla jednych, jak i drugich dużym zaskoczeniem było wyczerpanie się już w marcu środków przeznaczonych na rok 2016. Wiele osób zastanawia się, czy to już koniec szans na skorzystanie z […]

Nowe mieszkania na sprzedaż – Warszawa
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

nowe mieszkania na sprzedaż (1)Czy to już koniec szans na MDM?
Działający już od ponad dwóch lat program ?Mieszkanie dla młodych? dorobił się wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zarówno dla jednych, jak i drugich dużym zaskoczeniem było wyczerpanie się już w marcu środków przeznaczonych na rok 2016. Wiele osób zastanawia się, czy to już koniec szans na skorzystanie z programu w tym roku?
Okazuje się, że niekoniecznie. Co prawda tegoroczne środki zostały już wyczerpane, jednak ustawa pozostawia możliwość dokonania transakcji zakupu jeszcze w tym roku. Istnieje jeden warunek: sprzedający mieszkanie musi zgodzić się na wypłatę części pochodzącej z dopłaty dopiero w 2017 roku. W przypadku deweloperów nie powinien to być jednak kłopot, a nowe mieszkania na sprzedaż mieszczące się w obowiązujących limitach nie należą do rzadkości. Pamiętajmy również o możliwości zakupu mieszkania jeszcze na etapie budowy. W takim wypadku wyczerpanie kwot do wypłaty na ten rok w ogóle nie powinno nas martwić.
Reasumując, nie należy załamywać rąk i odkładać decyzji o zakupie na kolejny rok. Powinniśmy raczej poszukać dobrego doradcy, który przeprowadzi nas przez gąszcz przepisów związanych z rządowym dofinansowaniem.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

recommended

strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00, Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, wynajem igłofiltrów stalowych, słupy granitowe : Borowskie Kopalnie Granitu, radio taxi ketrzyn, Dębki kalendarz imprez 2016, Stalowa a aluminiowa konstrukcja w meblach technorattanowych